Skip Navigation Links
Home
News
Hosted RacesExpand Hosted Races
Club Champs
Beginners
Running With Dogs
Club Routes
Members PagesExpand Members Pages
Application Form
Hosted Races Results

PositionBibNoFirst NameSurnameClubGenderAge ClassFinish Time
1 35 Jake Fearn Buxton AC M 00:46:17
2 80 Jack Ross Staffordshire Moorlands AC M 00:46:47
3 30 Ben Light Buxton AC M 00:47:09
4 53 Philip Wilkinson Mercia FR M 00:48:15
5 18 Anthony Allan Congleton Harriers M 00:48:58
6 9 Gareth Briggs Dark Peak FR M M40 00:49:17
7 65 David Bethell Dark Peak FR M 00:50:33
8 7 Malcome Fowler Cheshire Hill Racers M M50 00:50:40
9 6 Robin Hope Unattached M M40 00:51:51
10 50 Julian Goodwin Boalloy RC M M40 00:52:47
11 8 Andy Davies Mercia FR M M50 00:53:13
12 40 Adam Brooks Harbrough AC M 00:53:15
13 88 Tim Lovatt Unattached M 00:53:19
14 28 Chris Bentley Macclesfield Harriers M 00:53:21
15 90 James Adley Mercia FR M M40 00:54:41
16 36 Daniel Latham Buxton AC M 00:55:10
17 70 Peter Wright Hatton Darts M M50 00:55:52
18 43 Bob Foreman Matlock AC M M50 00:56:06
19 76 Jimmy Sheldon Macclesfield Harriers M 00:56:18
20 59 Neil Gerrity Newcastle AC M 00:56:36
21 94 Dave Clark Congleton Harriers M 00:57:49
22 5 Steven Millar Macclesfield Harriers M M40 00:57:57
23 89 Michael Wheeler Wootton Road Runners M 00:58:10
24 62 Tim Raffel Altrincham M M50 00:58:35
25 79 David Nimmo South Cheshire Harriers M 00:59:27
26 31 Kathleen ODonnell Macclesfield Harriers L L40 00:59:36
27 77 Emma Weston Congleton Harriers L L40 00:59:46
28 73 Toby Miller Boalloy RC M 00:59:52
29 41 Lee Wilkinson South Cheshire Harriers M M40 00:59:55
30 51 Kenny House Boalloy RC M 01:00:00
31 54 Charmaine Wood Congleton Harriers L 01:00:02
32 2 Timothy Simmons Unattached M 01:00:43
33 1 Geoff Pettengell Mow Cop Runners M M60 01:00:54
34 24 Alan Bocking Cheshire Hill Racers M M60 01:01:23
35 14 Lee Murphy Shropshire FR M M40 01:01:35
36 48 Katie Busfield Ashbourne L L40 01:02:06
37 44 Paul Steel Congleton Harriers M M50 01:02:23
38 22 Paul Burchell Long Eaton RC M M50 01:02:43
39 92 Chris Bailey SMAC M 01:03:00
40 3 Jo Moss Congleton Harriers L L40 01:03:04
41 87 Richard Lawson Wilmslow RC M M40 01:03:23
42 20 Dave Jones Newcastle AC M M50 01:03:48
43 29 Barry Blyth Macclesfield Harriers M M70 01:03:53
44 17 Barrie Thomason Macclesfield Harriers M M50 01:03:56
45 66 Trevor Hubbert Sin Fin RC M M40 01:04:07
46 95 Reg Cooper Unattached M M60 01:04:38
47 97 Philp Dawson Congleton Harriers M M60 01:04:41
48 91 Chris Wade Boalloy RC M 01:04:46
49 72 Tim Wade Hatton Darts M M40 01:04:57
50 37 David Gould Mercia FR M M60 01:05:02
51 78 Alice Nimmo Congleton Harriers L 01:05:11
52 100 John Alcock Newcastle AC M 01:05:27
53 23 Tony Hulme Cheshire Hill Racers M M60 01:05:35
54 27 Peter Bailey Buxton AC M M50 01:05:48
55 47 Emily Sanders Ashbourne L L50 01:05:57
56 69 Martin Rands Macclesfield Harriers M M50 01:05:59
57 61 Peter Hudson Mercia FR M M50 01:06:09
58 33 Ellison Allcock FRA M M60 01:06:29
59 45 Nick Budil Congleton Harriers M M50 01:06:33
60 84 Kathryn McKee Unattached L L40 01:06:50
61 96 James Bennett Walton Chasers M 01:07:00
62 34 Karl Davies Amazing Feet RC M M50 01:07:14
63 67 Caroline Scott Sin Fin RC L L40 01:08:01
64 74 Tom Russel Boalloy RC M M40 01:08:09
65 46 Dave Farrow Mercia FR M M50 01:08:21
66 86 Steven Pearson Unattached M 01:08:48
67 38 Melanie Bermingham Chase Harriers L L50 01:09:00
68 39 Dean Rushby Harbrough AC M M40 01:09:16
69 25 Nick Dunning South Cheshire Harriers M M50 01:09:41
70 16 Stephen Plant SMAC M M60 01:09:59
71 58 Sarah Proudmore Boalloy RC L L40 01:10:04
72 49 Martin Hughes Harbrough AC M M50 01:10:09
73 99 Andrew Barlow Boalloy RC M M40 01:10:27
74 75 Catriiona Marshall Wilmslow RC L L50 01:11:42
75 71 Helen Jeffery Congleton Harriers L 01:11:47
76 63 Emma Beveridge Macclesfield Harriers L L50 01:11:50
77 42 Mark Jackson Matlock AC M M60 01:11:54
78 11 Gail Hill Macclesfield Harriers L L40 01:12:02
79 21 Paul Stevenson Long Eaton RC M M60 01:12:02
80 4 Tony Griffiths Macclesfield Harriers M M40 01:12:11
81 60 Ruth Gamwell Macclesfield Wheelers L L40 01:12:51
82 19 Colin Bostock Long Eaton RC M M60 01:13:13
83 10 Darren Burns Fell Ponies M M50 01:14:14
84 83 Rachel Jones South Cheshire Harriers L 01:14:31
85 26 Phillip Caswell West End Runners M M50 01:15:29
86 56 Chris Edwards Dark Peak FR M M40 01:16:05
87 13 Richard Horner Mercia FR M M50 01:17:11
88 12 Heather Galloway Macclesfield Harriers L 01:17:26
89 85 Victoria Pearson Unattached L 01:19:28
90 82 Andrew Deaville South Cheshire Harriers M M40 01:19:56
91 98 Lisa Barlow Boalloy RC L L40 01:20:05
92 32 Harry Stubbs Congleton Harriers M M70 01:20:42
93 55 Josie Galbraith Boalloy RC L L40 01:20:54
94 81 Jane Wade Hatton Darts L L50 01:22:52
95 93 Ged OSullivan South Cheshire Harriers M M50 01:25:15
96 52 Helen Wassall Boalloy RC L L40 01:25:48
97 64 David Taylor Congleton Harriers M M60 01:26:44
98 68 Marie Hutson Hatton Darts L L40 01:35:05
99 57 Paul Bratby Derby Tri Club M M50 01:35:06
100 15 Lesley Pymm Bourneville Harriers L L60 01:38:05




If No Report Appears, Please Check Your Popup Blocker
Copyright 2014 MowCoder Software